The latest Messages

2019-11-15 13:29:12 I nismo dugo čekali. Čović je odbio da uzme karte, videćemo da li će i kako javnost uopšte reagovati na tu činjenicu, mada ne treba biti veliki optimista, Čoviću su i gore stvari oproštene
555 views10:29
Open / Comment
2019-11-15 12:54:24 Uzbudljivi dani su za nama koji pratimo KKP i neće se brzo smiriti. Poraz od 82:72 u Bursi od Tofaša prenaduvano je u medijima proglašen propuštenom šansom za plasman u top 16, ima još tri kola do kraja i dve utakmice kod kuće... Problemi ipak postoje: bez Voldena i Parahovskog imamo kratku rotaciju a igra nam se svodi na jak ritam, nema jednog ili dva igrača od kojeg sve zavisi.
Odmah posle toga javljeno je da je poslata ponuda Šonu Kilpatriku, bivšem NBA igraču koji je prošle sezone bio u PAO, kao i da se sa preskupim Parahovskim pregovara o raskidu te zato on ne igra uopšte. O njegovoj zameni vesti - nema.
Sve se ovo dešava pred derbi u nedelju. Kao da nema dovoljno problema, Partizan je odlučio da u ime dobrotom ni pet ni šest nego Nebojšu Čovića i njegov klub. Slušajući organizovane grupe, odlučili su da 1000 karata daju organizovanim delijama koji će biti na nivou 400, istočna strana. Kako će se ovi ponašati, ostaje pitanje, donji prsten im je na volju. Takođe se ne zna kako će se poneti Čović kada bude domaćin. Ostaje najverovatnije da obični ljudi neće imati koristi od ovoga, karte će ići samo organizovanima s obe strane.
Tako smo došli u situaciju da će nedelja biti test i na terenu i u organizaciji. Nećemo dugo čekati na rezultate.
561 views09:54
2019-11-09 23:57:52 Dobismo u Zadru 72:57. Još u prvom poluvremenu smo napravili razliku a u drugom održavali. Šutnuli smo 25 puta za tri i 23 puta za dva a najbolji strelci su bili Pejdž sa 14 poena i Jaramaz sa 13. Ne treba ignorisati ni sedam asistencija Gordića. Parahovski nije jedini dobio ni sekund pa se jedini nije ni upisao. Već se priča o tome da će otići, ali zvanične reakcije još nema... Partizanu sledi svakako potraga za igračem sličnim Belu, ali izgleda da ima još posla. Sledeći protivnik je Tofaš u Evrokupu. Meč se igra u Bursi u 7. kolu u sredu u 18 sati.
442 views20:57
2019-11-06 20:49:37 Partizan NIS Belgrade vs. Umana Reyer Venice - Game - Welcome to 7DAYS EuroCup
382 views17:49
2019-11-06 20:47:49 Ne treba mnogo očajavati posle poraza od Venecije u 6. kolu Evrokupa. Italijanski šampion je odlično utreniran i podiže formu kako sezona odmiče. Na koncu, igra jaču ligu, u Italiju se vraćaju odlični igrači. Partizan nije delovao dobro energetski, ali je to posledica činjenice da je dobro analizirana njegova igra, što je protivniku dalo prednost, i da nema igrača koji bi bio autoritet kada sve krene loše. Zato se desi da ekipa digne ruke i izgubi nedopustivo velikom razlikom kao u Ljubljani i sinoć. Isto tako, zbog toga što je Parahovski van sveta i Janković van forme teret pod košem nije pravilno raspoređen.
302 views17:47
2019-11-03 00:02:19 Dobili smo FMP 90:85. Drugi tim iz Železnika se pokazao kao veoma čvrst i poletan, sa sjajnim šutem za tri. Ipak, i bez ijednog minuta za Parahovskog, Veličkovića i Voldena pobedili smo kada su se probudili Jaramaz i Gordić, uz standardno dobrog Pejdža, te neverovatnog Tomasa. Mozli uvek kao mašina, probudio se Peiners. Dovoljno za pobedu pred meč sa Venecijom u utorak.
255 views21:02
235 views20:11
2019-10-30 23:07:09 Škola košarke u Limožu. Pobeda broj pet za naš klub rezultatom 82:60 na gostovanju u Francuskoj. O toku utakmice dosta govore sledeće činjenice: Partizan je prvu četvrtinu izgubio 25:16 i u sledeće tri primio 45 poena, od toga u drugoj i trećoj 7 odnosno 8. Takvu odbranu držao je čovek neverovatne radne etike Mozli koji je završio meč sa 11 poena i 9 skokova ali je ona i timski izgledala odlično. Igru su vodili Pejdž, Gordić i Jaramaz, čak i Rade na momente, Pejners se "pojavio" konačno a Tomas bio standardni div među ljudima. U poslednjoj četvrtini položen je veliki ispit zrelosti kad nije dozvoljena drama već se sve završilo mirno. Danas nije valjalo jedino što se Volden povredio pa nije igrao uopšte a ostaje da se vidi šta će biti sa Parahovskim jer nije dobio ni minut a igrao je mladac Miletić na tom mestu. U subotu u Pionir u ABA ligi dolazi FMP, koji ima razne mane u svakojakom smislu, ali nema poraz u prva četiri kola.
220 views20:07
2019-10-26 21:18:31 Poraz u Ljubljani od 85:69 i Partizan završava seriju gostovanja u ABA ligi sa skorom 2:2, što nije loše ako se uzme u obzir da je reč o četiri teška gostovanja. Ono što je loše jeste to što smo imali egal utakmicu do 4/4 kad smo iz nekog razloga opet izašli mekano a to se nastavilo do kraja pa ne izađosmo ni iz bonusa dok je protivnik pravio razliku. Jaramaza je školovao Blažič na oba kraja, a ni Volden i Gordić nisu igrali odbranu dovoljno agresivno pa je konstantno pucanje u prvoj liniji dovodilo centre na liniju vatre. Iskusni Ljubljančani su znali to da iskoriste. Rimac je iznenadio igrom pod koš, ušao u egal sa takvom idejom, imao konstantnu malu prednost. U poslednjoj četvrtini prosto su morale ući trojke kad već ima ovoliko šutera. Kao što je pobeđivao odbranom tako je Partizan izgubio jer nije uspostavio odbranu. Napadački se nije igralo dovoljno timski, u drugom poluvremenu prvo Gordić pa Tomas su igrali u dugim periodima sami, prvi mnogo uspešnije od drugog, ali tu sreće nema jer Tomas ne treba da šutira trojke kad mu prve dve ne uđu niti Gordić treba da razigrava sebe već saigrače. Sve u svemu, u sredu još jedno gostovanje, Limož u EC, posle toga FMP u Pioniru i onda valjda povratak u normalni ritam, jedno gostovanje pa domaćinstvo - u Areni.
175 views18:18
2019-10-23 00:02:53 Ovo je bilo kako treba! I četvrta pobeda 80:71 na Lokomotivom. Čvrsto, pametno, rastrčano po potrebi. Trener odlično vodio meč, ostavio u 3/4 igrače s klupe na terenu da se tuku s njihovim najboljim i nisu nam pobegli. Onda su oni morali da padnu i Tomas je izdominirao uz inspiratora kambeka Pejdža. Ali Jaramaz je bio veći od svog iskustva, Zagorac borben i fino efikasan ako se uzme u obzir da je čuvao ozbiljnog NBA igrača Dekera. Mozli kao da je iz kalupa Partizana s početka veka izašao. Birčević dragocen s klupe. Sledi put u Limož.
160 views21:02